• -20%
YKS DİL YDT VİDEO ÇÖZÜMLÜ 8 DENEME...

YKS DİL YDT VİDEO ÇÖZÜMLÜ 8 DENEME SINAVI

Stokta
₺198,40 ₺248,00 -20%
Vergi dahil

Video Çözümlü Denemeler, 8 denemeden oluşmaktadır. Son sınavlarla uyumludur. Sorular ÖSYM tarzı ve zorluğundadır. Öğrencilerin seviyelerini ölçmeleri ve YDT sınavından önce eksik oldukları noktaları net bir şekilde belirlemelerini sağlayıp netlerini yükseltmelerine yardımcı olmaktadır. Bu YDT denemelerinin hepsinin video çözümleri öğrenciler için sağlanmıştır. Sınavları çözdükten sonra erişim sağlayarak izleyebilirler.

 

Bu kitapta yer alan özgün deneme sınavları son yıllarda sorulan sorular esas alınarak hazırlanmıştır. Sınav gruplarında uzun zamandır ders veren ve aynı zamanda sınav hazırlayan yetkin bir yazar kadrosu tarafından sorular kaleme alınmış ve kontrolleri yapılmıştır.

Konu seçimleri, soru türleri, soru uzunlukları ve kökleri, seçenek uzunlukları, doğru ve yanlış seçenekler için kelime seçimleri, soru türleri sıralaması, soru özelinde seçeneklerin zorluk seviyesi ve genel olarak sınav zorluk seviyesi bakımlarından yapılan son dört yılın sınavları esas alınmıştır. Sınavda gelme ihtimali hiç olmayan veya çok düşük olan kolay sorulara veya daha önce hiçbir sınavda örneği olmayan aşırı zor sorulara yer verilmemiştir. Gerçekçi bir yaklaşımla ÖSYM sınavlarına en yakın bir üslupta ve zorluk seviyesinde sorular hazırlanmış ve sınav kriterlerine uygun olan sorular seçilerek deneme sınavları oluşturulmuştur. Ayrıca bu sınavlar önce kontrol amaçlı olarak bir test grubuna da uygulanmıştır.

Sınavda 80 soruluk optik form işaretlemek beş ila sekiz dakika arasında zaman almaktadır. Bu durumu hesaba katarak süreyi verimli değerlendirmeniz için her sınav kitapçığına optik form konmuştur. Lütfen cevaplarınızı optik forma 120 dakika içinde işaretlediğinizden emin olunuz.

Kitabı daha verimli kullanmak için soruları çözerken zaman tutmanızda fayda vardır. Her soruya 90 saniye yani bir buçuk dakika düşmektedir. Ancak kelime ve dil bilgisi soruları için en fazla bir dakika ayırıp okuma gibi uzun sorular için soru başına bir buçuk ila iki dakika süre ayırmak daha mantıklı olacaktır. Kitapçığın ilk sayfalarındaki her bir bölüm için ayrı ayrı süre tutulabileceği gibi ilk 28 soruya toplamda 30 dakika ayırmak süre takibini kolaylaştırabilir. Beşer soruluk bölümler olan diyalog, yakın anlam, duruma uygun düşen ifade, paragraf tamamlama ve akışı bozan cümle bölümlerinde süre ayarlaması yaparken soru başına 90 saniye (1,5 dakika) hesaplayarak yani 7,5 dakikalık süre içinde çözünüz. Sınavda süreyi daha rahat takip etmek için Diyalog + Yakın anlam sorularını peş peşe çözüp on soruyu on beş dakikalık sürede bitirmek de zaman yönetimini kolaylaştırabilir.

Soru türleri için tavsiye edilen soru çözüm süreleri:

Soru türü

Soru adedi

Optik forma işaretleme dahil ayrılması gereken azami süre

1. Kelime

5

28

3’

30’

2. Dilbilgisi

10

10’

3. Cloze Test

5

5’

4. Cümle Tamamlama

8

10’

5. Paragraf Okuma

5 parça x 3 soru : 15

40’

6. Diyalog

5

7,5’

7. Yakın Anlam

5

7,5’

8. Duruma Uygun Düşen İfade

5

7,5’

9. Paragraf Tamamlama

5

7,5’

10. Çeviri

6+6:12

12,5’

11.Paragrafta Akışı Bozan Cümle

5

7,5’

TOPLAM

80

120 dakika

Soru çözümü bittikten sonra muhakkak soruları analiz etmenizi tavsiye ederiz. Doğru cevapları bilerek işaretlediğinizden ve elediklerinizi bilerek elediğinizden emin olmanız gerçek sınavda panik yapmadan soruları çözmenize yardımcı olacaktır. Tüm sınavları acele ile bitirmek yerine her sınavı en az bir kez tekrar okuyup analiz ederek ilerlemeniz yanlışlarınızı düzeltmenize imkân verecek ve bilgilerinizin pekişmesi bakımından daha sağlıklı olacaktır.

Video Çözümlü Denemeler, 8 denemeden oluşmaktadır. Son sınavlarla uyumludur. Sorular ÖSYM tarzı ve zorluğundadır. Öğrencilerin seviyelerini ölçmeleri ve YDT sınavından önce eksik oldukları noktaları net bir şekilde belirlemelerini sağlayıp netlerini yükseltmelerine yardımcı olmaktadır. Bu YDT denemelerinin hepsinin video çözümleri öğrenciler için sağlanmıştır. Sınavları çözdükten sonra erişim sağlayarak izleyebilirler.

Yaptığınız deneme sınavlarının sonuçlarına göre belirli bir soru türünde çok daha fazla alıştırma yapma ihtiyacı hissederseniz 1000 soruluk YKS-DİL PRACTISE YOUR SKILLS Vol. I kitabımızdan,40 soruluk testlerden oluşan YKS-DİL ÖZGÜN 15 MİNİ YDT DENEME kitabımızdan, kelime bölümü için YKS-DİL VOCABULARY kitabımızdan ve dilbilgisi bölümü soruları ve açıklamalı çözümleri için MAGIC TOUCH kitabımızdan istifade edebilirsiniz.

8 VİDEO ÇÖZÜMLÜ DENEME kitabımızın yabancı dil alanında çıktığınız yolda size yol gösterici olmasını ve hedeflerinize ulaşmada kolaylaştırıcı bir rol oynamasını temenni eder, yabancı dil sınavlarında başarılar dileriz.

Boyut
19.5 x 27.5 cm
Cilt Durumu
Ciltli
Sayfa Sayısı
240
Basım Yılı
2021
Yayınevi
Akın Publishing
Basım Dili
Türkçe / İngilizce
Branş
YKS Dil
Yazar
Akın Dil Eğitim Yazar Kadrosu
22 Öğeler
Yorum bulunmamıştır.

Bu ürünü alan müşteriler, şunları da aldı:

.

Bu site çerez kullanmaktadır.